نزدیک ترین هتل های روسیه به ورزشگاه های جام جهانی روسیه

در ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۷، آغاز یک رخداد جهانی بسیار بزرگ، پرهیجان و بسیار پرطرفدار به نام رقابت های جام جهانی فوتبال است. رشته ورزشی که برای خود دنیای بزرگ و پر رمز و رازی را خلق کرده و علاقمندانی که زندگی و تفریحات خود را بر پایه آن پایه ریزی می کنند. بر همین اساس، بسیاری از فوتبال دوستان تلاش می کنند به راه های گوناگون حداقل تعدادی از رقابت های این رویداد بزرگ ورزشی را تماشا کنند. از آنجایی که تیم ملی فوتبال ایران نیز در این رقابت ها حضور دارد، اگاهی از هاستل ها و هتل های روسیه و مسکو ضروری است. از همین رو، در این مقاله تلاش کرده ایم تا هتل ها و هاستل هایی که امکان اقامت در آنها وجود دارد و به ترتیب گران ترین تا ارزان ترین هتل ها و همچنین بر اساس میزان نزدیکی و دوری به ورزشگاه های مسکو، بررسی شده اند. بنابراین می توانید با توریست اپ در این مقاله همراه باشید.

مسابقات جام جهانی در دو استادیوم متفاوت برگزار می‌شود:

لوزنیکی (luzhniki arena stadium) واسپارتاک (spartak moscow stadium) که توضیحات این ورزشگاه ها در مقاله ورزشگاه های جام جهانی روسیه ارائه شده است.

هتل های لوکس در نزدیکی ورزشگاه لوزنیکی با قیمت بالاتر از ۱۵۰ دلار برای هر شب

هتل های نزدیک استادیوم لوزنیکی

بازی شروع و فینال جام جهانی در استادیوم لوزنیکی آرنا و در مسکو برگزار خواهد شد. اگر قصد دیدن این بازی ها را دارید، پیشنهاد می شود، هتل و یا اقامتگاهی در نزدیکی این استادیوم ها پیدا کنید. در چنین وضعیتی، می توانید زمان بسیار زیادی را در طی رفت و برگشت از استادیوم ذخیره کنید. از طرفی در طول برگزاری مسابقات، ایستگاه‌های مترو، بعد از هر بازی بسته خواهد بود. بنابراین برای کم کردن هزینه‌های حمل و نقل، بهتر است اقامتگاه‌های نزدیک به هتل را انتخاب کنید.

هتل ویلاجیو (Villaggio Hotel)

اتاق های این هتل دارای طراحی زیبا با دکوراسیون بسیار چشم نواز است. کارمندان هتل ویلاجیو، بسیار خونگرم هستند و همیشه برای کمک رسانی آماده اند. علاوه بر این، این هتل، در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و با یک پیاده روی کوتاه می توانید به میدان سرخ برسید. برای رسیدن به ورزشگاه لوزکینی با تاکسی، حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارید و اگر قصد پیاده روی و لذت بردن از شهر را دارید، حدود ۳۵ تا ۴۰ دقیقه باید پیاده روی کنید.

 

هتل آپلسین در تولسکایا (Apelsin Hotel on Tulskaya)

این هتل دارای اتاق های تمیز، جوی آرام و کارمندانی مودب است. اطراف این هتل با کافه ها و مراکز خرید احاطه شده و به ایستگاه‌های مترو بسیار نزدیک است. 

بنابراین به راحتی می توانید با مترو، به مرکز شهر بروید. برای رسیدن به استادیوم لوزنیکی با تاکسی، حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارید و با پیاده روی، ۳۵ تا ۴۰ دقیقه زمان نیاز خواهید داشت.

هتل‌هایی در فاصله میانی استادیوم لوزنیکی با هزینه اقامت شبانه بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ دلار

هاستل جدی (Jedi Hostel)

تنها انتخاب در نزدیکی استادیوم لوزنیکی با این محدوده قیمتی، هاستل جدی است. هاستل جدی، یکی از بهترین انواع هاستل هاست، به طوری که رتبه ۹٫۲ را بین هاستل ها داراست. کارمندان این هاستل هم، دوستانه رفتار می کنند و اتاق های آن تمیز و زیبا با طراحی های جوان پسند است و افرادی که در ان رفت و آمد می کنند، خونگرم پرانرژی هستند. این هاستل در مرکز و در سمت راست خیابان معروف آربات قرار گرفته که پر از رستوران، کلاب، بار و حتی انواع مراکز موسیقی و موزیسین های خیابانی است.
اگر تاکسی را برای رسیدن به ورزشگاه لوزنیکی انتخاب کنید، با ۱۵ دقیقه رانندگی به ورزشگاه پر از هیجان خود خواهید رسید، اما اگر قدرت پیاده‌روی دارید، می‌توانید با ۶۰ دقیقه پیاده‌روی به این ورزشگاه زیبا و بزرگ برسید.

هتل های ارزان و نزدیک به استادیوم لوزنیکی (با قیمت شبانه زیر ۱۲۰ دلار)

هتل آپلسین در پارک پابدی (Apelsin Hotel on Park Pobedy)

این هتل یکی از هتل‌های تمیز و راحت است، به طوری که می‌تواند مکان مناسبی را برای آسایش و استراحت شما را بعد از گردش و دیدار بازی های پرهیجان فراهم کند. اما اگر قصد اقامت در این هتل را دارید، باید بدانید که فاصله این هتل تا ورزشگاه لوزنیکی، طولانی است، به طوری که باید با وسیله نقلیه عمومی مانند تاکسی، حدود ۱۲ دقیقه زمان برای اینکار در نظر بگیرد. اما اگر همچنان مایل هستید پیاده روی کنید و در شهر قدم بزنید تا با جاهای دیدنی روسیه و مسکو نیز آشنا شوید، باید حدود ۹۰ دقیقه پیاده‌روی داشته باشید.

هتل طلایی ۹۹۹ (۹۹۹ Gold hotel)


این هتل در واقع به شکل هاستل اداره می‌شود و اتاق های آنها، دارای بیش از دو تخت است، مگر اینکه خود خواستار اتاق های با تخت های دو نفره باشید. این هاستل، در نزدیکی ایستگاه مترو می باشد، اتاق های آن تمیز و مرتب بوده و دارای امنیت خوب است. اگر تاکسی را برای رفتن به ورزشگاه لوزنیکی انتخاب می‌کنید، ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارید و با ۴۵ تا ۵۰ دقیقه پیاده روی نیز به ورزشگاه خواهید رسید.
هتل هایی نزدیک به استادیوم اسپارتاک
در کمال صداقت باید گفت که محیط اطراف استادیوم اسپارتاک تا حدی خسته کننده است. در این مکان، جاذبه توریستی چندانی برای گردشگران وجود ندارد و افراد نمی توانند در آن از تفریحات زیادی برخوردار شوند. اما اگر در نهایت تصمیم به اقامت در این نواحی دارید، گزینه‌های زیر بهترین انتخاب‌ها خواهند بود.

هتل های لوکس در نزدیکی استادیوم اسپارتاک

هتل تایوزنی (Hotel Tayozhny)

هتل تایوزنی یکی از هتل های زیبا با اتاق هایی راحت و تمیز است و از طرفی این هتل در مکان خوبی قرار گرفته است، چرا که در نزدیکی پارک پوکرووسکسو- استرشنوو (Pokrovskoye- Streshnevo) قرار گرفته و می‌توانید برای رفع خستگی و لذت بردن از مکانی سرسبز به این فضای سبز بروید.
با تاکسی، ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارید تا به ورزشگاه اسپارتاک برسید، و در صورت پیاده روی، باید ۳۵ تا ۴۰ دقیقه زمان و انرژی برای اینکار اختصاص دهید. و یقینا یکی از بهترین هتل های روسیه می باشد

هتل هایی که در فاصله میانی استادیوم اسپارتاک با هزینه شبانه بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ دلار

هتل کالیبری (Hotel Colibri)

هتل کالیبری، هتلی کوچک، بسیار راحت، پاک و آرام و دور از مرکز شهر مسکو است، اما به مراکز خرید نزدیک است. برای رفتن به استادیوم اسپارتاک، شما نیاز به ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارید تا با تاکسی به ورزشگاه برسید. از همین‌رو، پیشنهاد نمی شود که برای رسیدن به اسپارتاک، پیاده روی کنید.

هتل برادوی مسکو (Broadway Hotel Moscow)

هتل برادوی دارای اتاق های تمیز و ویژه، صبحانه های خوشمزه و کارمندانی است که می توانید روی کمک آنها حساب کنید. این هتل در نزدیکی یک پارک خوب قرار گرفته و می توانید اوقات خوبی را در آن سپری کنید. برای رسیدن به ورزشگاه، از این هتل، باید ۲۵ دقیقه رانندگی کنید.

هتل های ارزان در نزدیکی ورزشگاه اسپارتاک با هزینه زیر ۱۲۰ دلار برای هر شب

هاستل استارت (Hostel Start)

این هاستل بسیار زیبا و تمیز، ، هاستل زیبایی است و دارای فضای بسیار صمیمانه‌ و دوستانی است. دارای آشپزخانه بزرگ، سرویس های بهداشتی رایگان و هر آنچه که در یک هاستل می توانید به آن نیاز داشته باشید، در این مکان دسترسی خواهید داشت. علاوه بر آن، با تاکسی، به راحتی و با صرف ۸ دقیقه زمان، به ورزشگاه اسپارتاک خواهید رسید، در غیر اینصورت، با ۴۰ دقیقه پیاده‌روی به ورزشگاه خواهید رسید.

مینی هاستل (Mini hostel)

یک هاستل کوچک و دنج با حمام مشترک و آشپزخانه ای که برای همه قابل دسترس است. به استادیوم بسیار نزدیک است و احتمالا نزدیک ترین هاستل نزدیک به استادیوم اسپارتاک است و با تاکسی، ۱۵ دقیقه و با پای پیاده ۲۵ تا ۳۰ دقیقه نیاز دارید تا به ورزشگاه برسید.

نکته پایانی و بسیار مهم و کاربردی

اگر نمی توانید هتل مناسبی پیدا کنید و همه آنها رزرو شده اند، می توانید از Airbnb استفاده کنید تا با انواع خانه ها و اپارتمان هایی آشنا شوید که خانه و اتاق هایشان را به شما اجاره می دهند.

اما نکاتی دراین زمینه وجود دارد. یک نکته منفی در استفاده از Airbnb در روسیه وجود دارد و از همین روست که ما پیشنهاد می کنیم در معیار و اولویت اول خود را، به روی هتل ها متمرکز کنید. طبق قانون روسیه، فرض بر این است که هر فرد خارجی در موقع رسیدن به مسکو، اطلاعات خود را در دفتر مهاجرت ثبت می کند.

اگر در هتل اقامت کنید، نیازی به نگرانی نیست، چرا که کارمندان پذیرش هتل، یک کپی از پاسپورت شما تهیه کرده و همه کاغذهای مربوطه را پر می کنند و به FMS (خدمات مهاجرتی فدرال) تحویل می دهند، اما در Airbnb، به سختی می توان چنین کاری را دید. بنابراین مسئولیت مواظبت از این مدارک و گذراندن زمان زیاد در صف های بروکراسی روسیه، با خود شماست. بعد از ثبت نام به شما کاغذی داده می شود که باید در طول مسافرتتان با خود به همراه داشته باشید.

نواحی نزدیک به ورزشگاه های لوزنیکی و اسپارتاک، چندان نزدیک نیست و شما تفریحات و جاهای زیادی را برای بازدید و تماشا نخواهید یافت.

بنابراین اگر شما به دنبال یافتن مکان هایی برای تفریحات شبانه و دیگر تفریحات هستید، باید در مرکز شهر اقامت کنید. در مرکز شهر انتخاب های زیادی برای شما وجود خواهد داشت.